Mazda nawiązuje współpracę z Toyotą

w Newsy

Oba japońskie koncerny motoryzacyjne przeważnie ze sobą rywalizują, jednak w kwestii jednostek napędowych postanowiły znaleźć wspólny język i nawiązać współpracę. Na czym będzie ona polegać?

Inżynierowie Toyoty oraz Mazdy mają się pomiędzy sobą wymieniać wiedzą z zakresu technologii oraz bezpieczeństwa. Co prawda, współpraca nie została jeszcze zawarta oficjalnie, przez co obie firmy nie ustaliły jeszcze dokładnego jej zakresu, ale w najbliższym czasie ma dojść do spotkania, gdzie wszystko zostanie dopięte na ostatni guzik. Już w chwili obecnej wiadomo, że przedstawiciele Toyoty podzielą się ze swoimi dotychczasowymi rywalami wiedzą i rozwiązaniami z zakresu technologii wodorowych i hybrydowych, natomiast po stronie Mazdy padła propozycja zaoferowania nowoczesnych i oszczędnych silników wykonanych w technologii SKYACTIV.

Współpraca była możliwa wyłącznie poprzez fakt, że w praktyce konkurencja na linii Mazda – Toyota nie istnieje. Toyota jest o wiele większym producentem w zestawieniu z Mazdą, a oprócz tego obie firmy celują w inny profil kierowców. Oprócz tego, warty odnotowania jest fakt, że obie firmy już w przeszłości współpracowały ze sobą – Toyota udostępniała Maździe rozwiązania z technologii hybrydowej, natomiast Mazda odwdzięczyła się udostępniając własną fabrykę w Meksyku do produkcji samochodów największego koncernu motoryzacyjnego świata.

Komentarze w Mazda nawiązuje współpracę z Toyotą

  1. Moim zdaniem to będzie dobry interes, zarówno dla obu firm jak i przyszłych produkcji, a co za tym idzie dla klientów. O ile tylko dojdzie do tej współpracy, na pewno będzie miała pozytywne efekty. Toyocie przyda się jak najbardziej technologia Skyactive…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *