Mazda RX otrzyma silnik Wankla

w Newsy

Podczas nadchodzących Targów Motoryzacyjnych w Genewie zadebiutuje w końcu nowa Mazda RX – przez wielu, najbardziej wyczekiwany samochód zbliżającego się salonu.

Mazdę RX będziemy mogli podziwiać w pełnej okazałości już na początku marca w trakcie Salonu Samochodowego w Genewie. Na kilkanaście dni przed premierem pojazdu, Japończycy zdradzają coraz większą ilość szczegółów na temat planowanego modelu.

Wiemy już, że samochód otrzyma silnik Wankla. Charakterystyczny dla tych jednostek napędowych problem z uzyskaniem wysokiego momentu obrotowego w zakresie niskich obrotów sprawia, że nowa Mazda RX prawdopodobnie otrzyma turbosprężarkę, która pomoże w dynamicznym przyspieszaniu auta. Im bliżej premiery, tym głośniej mówi się także o możliwym hybrydowym układzie napędowym – oznaczałoby to, że oprócz mocnego silnika benzynowego, auto wspierane byłoby mniejszymi, elektrycznymi jednostkami napędowymi. W takim połączeniu, samochód byłby w stanie generować nawet do 450 KM mocy, a napęd przenoszony byłby na tylną oś.

Wszelkich szczegółów na temat nowej Mazdy RX dowiemy się podczas tegorocznego Salonu Samochodowego w Genewie, który rozpocznie się na początku marca.

Komentarze w Mazda RX otrzyma silnik Wankla

  1. Powiem szczerze, że jak zobaczyłem pierwsze zdjęcia tego modelu byłem zaskoczony. Wygląda świetnie, z przodu może trochę jak pobita pszczoła (jakkolwiek to brzmi, ma to swój urok), ale generalnie prezentuje się przepięknie. I w dodatku możliwe, że będzie hybrydą? Brak mi słów. Gdzie mogę zapisać się na darmową jazdę próbną? haha

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *