Europejska premiera Mazdy 2

w Newsy

Japoński producent przedstawił oficjalną specyfikację i najnowsze zdjęcia europejskiej odmiany Mazdy 2, która ma trafić do polskich salonów już w przyszłym roku.

Najnowsza generacja Mazdy 2, wykonana w innowacyjnej technologii japońskiego koncernu nazwanej jako Skyactiv ma cieszyć się ogromnym zainteresowaniem na Starym Kontynencie. Ma się tak stać dzięki atrakcyjnemu wyglądowi zewnętrznemu pojazdu, niewielkim gabarytom oraz dynamicznym jednostkom napędowym.

Mazda 2 przeznaczona na europejski rynek będzie dostępna wraz z czterema silnikami – trzema benzynowymi oraz jednym dieslem. Jeżeli chodzi o benzynowe jednostki napędowe to tutaj klienci otrzymają do wyboru motor o pojemności 1,5 litra Skyactiv-G, który dostępny będzie w trzech wariantach mocy – 75 KM, 90 KM oraz 115 KM. W ostatnim, najmocniejszym wariancie nowa Mazda będzie w stanie przyspieszać od 0 do 100 km/h w czasie 8,7 sekundy, a prędkość maksymalna wyniesie 200 km/h.

Wśród silników zasilanych olejem napędowym klienci nie będą mieli zbyt dużego wyboru, gdyż Mazda 2 będzie dostępna wyłącznie z jedną, wysokoprężną jednostką napędową. Będzie to silnik o pojemności 1,5 litra i oznaczeniu Skyactiv-D, który według zapewnień producenta powstał na większym, aczkolwiek niezwykle udanym dieslu 2,2 Skyactiv-D. W porównaniu do swojego większego brata, silnik 1,5 Skyactiv-D nie będzie posiadał doładowania twin-turbo, tylko pojedynczą turbosprężarkę ze zmienną geometrią łopatek.

Jak będą prezentować się osiągi Mazdy 2 wyposażonej w silnik diesla? 105 KM umożliwi przyspieszenie od 0 do 100 km/h będzie możliwe w czasie ok. 10 sekund, a prędkość maksymalna auta wyniesie 180 km/h. Jednak w przypadku wspomnianej jednostki napędowej to nie osiągi będą najważniejsze, gdyż silnik ten został dostosowany przede wszystkim do jazdy miejskiej. Potwierdzają to wyniki spalania, gdyż wg zapewnień producenta Mazda 2 z silnikiem 1,5l Skyactiv-D będzie zużywała średnio 3,4 litra oleju napędowego na każde pokonane 100 km.

Komentarze w Europejska premiera Mazdy 2

  1. Auto całkiem fajne, marzy mi się taki, ale to pewnie zostanie jako marzenie niespełnione… Ciekawe jak będzie sprawował się na ulicy, osiągi ma niezłe więc na pewno źle nie będzie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *