Części do Mazdy

Jakie opony do Twojej Mazdy? Najlepiej te oryginalne!

w Porady

Mazda to jedna z największych i najlepiej rozpoznawalnych marek światowej motoryzacji. Kolejne modele Mazdy cieszą się bardzo dużą popularnością, a ich posiadacze przykładają dużą wagę do tego, aby każda kupowana część zamienna czy element akcesoriów samochodowych pasował idealnie do posiadanego samochodu. Zasada to dotyczy również opon.

Mazda znaczy rozsądek

Historia Mazdy zaczęła się w 1920 roku, kiedy to twórca marki – Jujito Matsuda, założył firmę Toyo Cork Kogyo zajmującą się produkcją części maszynowych. Popularna dziś nazwa „Mazda” zarejestrowana została dopiero 14 lat później, w 1934 roku, a jej pochodzenie – zgodnie z obowiązującą w korporacji legendą – miało być związane z imieniem japońskiego boga rozsądku.

Bez względu na to, jak było naprawdę, wśród wielu kierowców wybór Mazdy uważany jest właśnie za przejaw rozsądku. Dlaczego? Samochody spod znaku Mazdy – jak większość aut z Kraju Kwitnącej Wiśni – słyną ze swojej niezawodności i trwałości. Oryginalne części do Mazdy, jeśli już są potrzebne, dostępne są w dobrych cenach i przede wszystkim gwarantują naprawdę wysoką jakość. Dzięki temu zakup części zamiennych nie tylko nie sprawia żadnych problemów, ale też daje pewność, że nie obniżą one sprawności auta czy żywotności jego poszczególnych układów. A jak sprawa ma się z oponami? Podobnie, o ile dobierze się je rozsądnie.

Opony dla Twojej Mazdy

W chwili obecnej po naszych drogach jeździ naprawdę sporo różnych modeli Mazdy. Dominują oczywiście te współczesne, a zwłaszcza Mazda 2, Mazda 3, Mazda 3MPS, Mazda 5, Mazda 6, Mazda 6MPS, Mazda MX-5, Mazda MX-3, Mazda RX-8. Warto teraz przyjrzeć się temu, na jakiego rodzaju ogumieniu jeżdżą i czy są to opony dostosowane do tych samochodów.

Najlepszym wyborem zawsze będą opony oryginalne, tzw. pierwszego użycia, czyli te, na których dany model wyjechał z fabryki. Koncern Mazda współpracuje z wieloma producentami ogumienia samochodowego, dlatego w różnych modelach stosowano opony różnych producentów. Dla przykładu w Mazdzie 2 zakładano opony Toyo Proxes R31B i R27B. Mazda 3 opuszczała salon na oponach Proxes R32 lub Yokohama Avid S34D, a Mazda 5 na J48C. Mazda Premacy oryginalnie posiada gumy Tranpath J38 bądź R23. Nowoczesna Mazda 6 ma fabrycznie montowane opony marki Bridgestone modelu B380 XZ, ER30 AZ, ER300, RE050 AJZ, RE050 EZ oraz RE050 GZ.

Pragnąc być wiernym oryginałowi, powinniśmy dopasowywać kolejne opony do tych, jakie montowane są fabrycznie. Możemy jednak śmiało szukać dobrej jakości zamienników, które czasem wręcz podnoszą komfort i bezpieczeństwo jazdy.

3 komentarzy

  1. Bardzo przydatny i fachowy artykuł. Sam jestem od jakiegoś czasu właścicielem samochodu marki Mazda i na ten moment jestem zmuszony wymienić opony. Obecnie robię research i szukam opinii oraz informacji, by wybrać te najlepsze! Ten tekst bardzo mi pomógł, będę tu zaglądał częściej. Pozdrawiam serdecznie.

  2. Zgadzam się z treścią artykułu. Moim zdaniem najlepsze opony to te oryginalne. Od czasu do czasu jesteśmy zmuszeni na wymianę opon, więc warto kupować
    przede wszystkim nowe (nie używane) oraz stosować te oryginalne rozmiary, aby czuć się bezpiecznym na drodze. Dobre opony to podstawa, wbrew pozorom od nich wiele zależy

  3. Wybór właściwych części zamiennych, niezależnie czy chodzi o taki drobiazg jak żarówka, klocki hamulcowe, czy opony, powinien być zawsze dokładnie przeanalizowany. Sprawne auto to podstawa. Nie tylko w kwestii jego prawidłowej eksploatacji, ale gwarancji bezpieczeństwa wszystkich użytkowników ruchu drogowego. Dlatego jeśli tylko mamy taką możliwość, najlepiej kupować oryginalne części zamienne, które są dedykowane do konkretnej marki i tworzone w zgodzie z obowiązującymi dla niej standardami jakości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *