Sklep Nowe Sprzęgła

Kiedy należy wymienić sprzęgło w Mazdzie?

w Artykuły

Samochody marki Mazda słyną z wysokiej jakości wykonania i trwałości ich poszczególnych elementów, w tym także sprzęgła. Montowane we współczesnych Mazdach sprzęgła powinny wystarczyć na przejechanie nawet 100.000 – 300.000 km, w zależności od stylu jazdy danego kierowcy, modelu samochodu i jego wersji silnikowej, a także sposobu, w jaki pojazd będzie użytkowany –  czy będzie częściej jeździł w cyklu miejskim czy może w dalekie trasy.

W momencie, gdy sprzęgło samochodu zacznie dawać niepokojące sygnały, świadczące o jego zużyciu, bezwzględnie należy udać się do serwisu, bez zbędnej zwłoki, która może doprowadzić do unieruchomienia pojazdu na trasie, a tym samym do niepotrzebnych, dodatkowych kosztów. Objawami zużycia sprzęgła, które powinny skłonić nas do wizyty w warsztacie, są m.in.: zapach spalenizny wyczuwalny w kabinie pojazdu, twardniejący pedał sprzęgła, szarpanie w momencie ruszania, czy niepokojące hałasy dochodzące z okolic skrzyni biegów.

Wymiana kompletnego sprzęgła, czy pojedynczego, zużytego elementu?

Często zdarza się, że kierowcy starają się zaoszczędzić na wymianie sprzęgła, przez co decydują się na wymianę pojedynczego elementu, który uległ zużyciu – np. samej tarczy czy łożyska. Jest to olbrzymi błąd – wszystkie pojedyncze elementy sprzęgła posiadają zbliżoną trwałość i wymiana tylko jednego z nich może skutkować koniecznością ponownej wizyty w warsztacie w niedalekiej przyszłości, a co za tym idzie niemalże podwojeniem kosztów naprawy. Warto pamiętać, iż koszty samej robocizny w przypadku wymiany sprzęgła są bardzo wysokie. Taka naprawa jest pracochłonna i czasochłonna – wymaga m.in. demontażu i ponownego montażu skrzyni biegów. Na rynku dostępne są gotowe, kompletne zestawy sprzęgła, które nie dość, iż posiadają atrakcyjną cenę (niższą niż suma cen wszystkich elementów kupowanych oddzielnie) to dodatkowo gwarantują idealne dopasowanie poszczególnych części sprzęgła.

Sklep Nowe Sprzęgła

Wymiana kompletu sprzęgła (tarczy, łożyska i docisku) jest najbardziej opłacalnym rozwiązaniem. Sklep ze sprzęgłami, w którym decydujemy się dokonać zakupu, powinien być dobrze sprawdzoną firmą. Rzecz w tym, iż nie chcemy dać się oszukać. Sprzęgło sprzedawane jako oryginalne lub też jako oryginalny, atestowany zamiennik, faktycznie powinno nim być. Niestety, na rynku nie brakuje oszustów, którzy w cenie oryginalnego sprzęgła sprzedają bardzo zawodne zamienniki. Jak znaleźć dobry sklep? Najlepiej skorzystać z opinii klientów. Komentarze na temat działalności poszczególnych sklepów motoryzacyjnych można bez trudu znaleźć w internecie, choćby na forum zrzeszającym miłośników samochodów.

Komentarze w Kiedy należy wymienić sprzęgło w Mazdzie?

  1. Wymiana oleju w samochodzie powinna odbywać się zgodnie z tym co piszą w artykule, co 15 tys. km lub co roku. Należy o to odpowiednio dbać, gdyż stanowi to podstawę odpowiedniej eksploatacji samochodu. Nie warto z tym zwlekać, gdyż olej jak każdy płyn eksploatacyjny z czasem traci swoje właściwości…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *