Mazda 3 po liftingu – jakie zmiany nas czekają?

w Newsy

Mazda 3 to jeden z najpopularniejszych samochodów japońskiego koncernu. Modele na rok 2018 będą nieco odświeżone względem aktualnie oferowanego modelu – jakich zmian doczekamy się w popularniej „trójce” po liftingu?

Główne zmiany dotyczące Mazdy 3 będą nas czekały nie w zakresie wyglądu zewnętrznego auta, lecz w zakresie wersji napędowych oraz wnętrza pojazdu. Samochód otrzyma kilka nowinek technicznych, a także nowe silniki. Póki co, znamy szczegóły wyłącznie dla wersji przeznaczonych na rynek w Stanach Zjednoczonych, jednak niebawem powinniśmy poznać specyfikacje także dla aut, które trafią do gamy modelowej Mazdy w Europie.

Wiemy już, że odświeżona Mazda 3 będzie nadal oferowana w dwóch wersjach nadwoziowych – mowa o wersji sedan oraz hatchback. Jeżeli chodzi o wygląd zewnętrzny aut po liftingu, to tutaj zmianie uległy tylne reflektory, które od teraz wykorzystywać będą oszczędne diody wykonane w technologii LED. Wiemy już także, że najmocniejsza wersja napędowa Mazdy 3 dostępna w Stanach Zjednoczonych oferowana będzie wraz z 2,5-litrowym silnikiem generującym 184 KM mocy. Wiadomo także, że motor ten najprawdopodobniej nie będzie dostępny w europejskiej gamie modelowej japońskiego koncernu.

Ciekawe rozwiązania pojawią się w nowej Maździe w zakresie wyposażenia. Na liście dostępnych technologii pojawił się m.in. system automatycznego hamowania przy małych prędkościach (do 30 km/h), system monitorowania tzw. „martwego pola”, a także czujniki, które będą ostrzegały kierowców przed przeszkodami znajdującymi się z tyłu auta.

Nie znamy jeszcze cen, jakie przyjdzie nam zapłacić za Mazdę 3 w Europie, jednak dla rynku amerykańskiego kształtują się one na poziomie odpowiednio co najmniej 18 970 dolarów dla wersji sedan oraz 20 220 dolarów dla wersji hatchback.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.