Mazda 3 po liftingu – jakie zmiany nas czekają?

w Newsy

Mazda 3 to jeden z najpopularniejszych samochodów japońskiego koncernu. Modele na rok 2018 będą nieco odświeżone względem aktualnie oferowanego modelu – jakich zmian doczekamy się w popularniej „trójce” po liftingu?

Główne zmiany dotyczące Mazdy 3 będą nas czekały nie w zakresie wyglądu zewnętrznego auta, lecz w zakresie wersji napędowych oraz wnętrza pojazdu. Samochód otrzyma kilka nowinek technicznych, a także nowe silniki. Póki co, znamy szczegóły wyłącznie dla wersji przeznaczonych na rynek w Stanach Zjednoczonych, jednak niebawem powinniśmy poznać specyfikacje także dla aut, które trafią do gamy modelowej Mazdy w Europie.

Wiemy już, że odświeżona Mazda 3 będzie nadal oferowana w dwóch wersjach nadwoziowych – mowa o wersji sedan oraz hatchback. Jeżeli chodzi o wygląd zewnętrzny aut po liftingu, to tutaj zmianie uległy tylne reflektory, które od teraz wykorzystywać będą oszczędne diody wykonane w technologii LED. Wiemy już także, że najmocniejsza wersja napędowa Mazdy 3 dostępna w Stanach Zjednoczonych oferowana będzie wraz z 2,5-litrowym silnikiem generującym 184 KM mocy. Wiadomo także, że motor ten najprawdopodobniej nie będzie dostępny w europejskiej gamie modelowej japońskiego koncernu.

Ciekawe rozwiązania pojawią się w nowej Maździe w zakresie wyposażenia. Na liście dostępnych technologii pojawił się m.in. system automatycznego hamowania przy małych prędkościach (do 30 km/h), system monitorowania tzw. „martwego pola”, a także czujniki, które będą ostrzegały kierowców przed przeszkodami znajdującymi się z tyłu auta.

Nie znamy jeszcze cen, jakie przyjdzie nam zapłacić za Mazdę 3 w Europie, jednak dla rynku amerykańskiego kształtują się one na poziomie odpowiednio co najmniej 18 970 dolarów dla wersji sedan oraz 20 220 dolarów dla wersji hatchback.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *