Mazda 6 po liftingu – pierwsze informacje

w Newsy

W trakcie zbliżających się wielkimi krokami Targów Motoryzacyjnych w Los Angeles na stoisku Mazdy zaprezentowana zostanie najnowsza odsłona modelu 6 po faceliftingu. Czego można spodziewać się po tym samochodzie?

Wiele wskazuje na to, iż czołowy sedan japońskiego koncernu w dużym stopniu upodobni się do Mazdy CX-5. Wszystko za pośrednictwem przedniego pasa samochodu, które zarówno we flagowym sedanie Mazdy, jak i w jednym z flagowych SUV’ów będzie posiadał wspólne cechy. Przód samochody z pewnością będzie prezentował się o wiele bardziej elegancko – stanie się tak za sprawą okazalszej atrapy chłodnicy, węższych lamp oraz mocno przestylizowanego zderzaka. Co ciekawe, nadal nie wiemy, jak prezentował się będzie tył pojazdu – tutaj Japończycy nie chcą uchylić rąbka tajemnicy, jednak nie powinniśmy się spodziewać rewolucji.

Odświeżona Mazda 6 to nie tylko zmiany w zakresie wyglądu zewnętrznego, czy wnętrza pojazdu, ale także tego, co się dzieje pod maską. Tutaj warto zwrócić uwagę na benzynowy silnik o pojemności 2,5 litra, który otrzyma system dezaktywacji cylindrów, który automatycznie odłączy dwa z cylindrów, gdy nie będzie wymagany pełny potencjał silnika. Zabieg ten ma naturalnie na celu ograniczenie spalania samochodu. W amerykańskiej gamie japońskiego koncernu znajdzie się nowy, mocniejszy wariant 2,5T, który najprawdopodobniej nigdy nie trafi do sprzedaży na Starym Kontynencie.
Kiedy premiera nowej Mazdy 6 po liftingu? Oficjalny debiut tego samochodu odbędzie się już 29 listopada, podczas Targów Motoryzacyjnych w Los Angeles. W Polsce auto powinno pojawić się u dealerów w pierwszej połowie 2018 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *