Mazda CX-9 oficjalnie zaprezentowana

w Newsy

Podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Los Angeles miała miejsce oficjalna premiera nowej Mazdy CX-9. Czym będzie charakteryzował się ten samochód?

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, model CX-9 jest powiększoną wersją doskonale sprzedającej się Mazdy CX-5. Samochód został zaprojektowany w nowym tonie stylistycznym japońskiego producenta, który został nazwany jako Koeru i ma być wzorcem dla wszystkich, nowych samochodów ze znaczkiem Mazdy. Nie oznacza to jednak, że japoński koncern motoryzacyjny całkowicie odbiega od sprawdzonej stylistyki GIODO, która przyniosła Mazdzie liczne sukcesy na wielu, międzynarodowych rynkach motoryzacyjnych. Koeru ma być ulepszoną wersją GIODO, co ma docelowo przełożyć się na jeszcze lepsze wyniki sprzedażowe japońskich pojazdów.

Pod maską nowej Mazdy CX-9 znajdzie się całkiem nowa, turbodoładowana benzynowa jednostka napędowa o nazwie Skyaktiv-G, która z pojemności 2,5 litra będzie w stanie wygenerować 250 KM mocy. Według zapowiedzi japońskiego koncernu, nowy silnik Mazdy ma być oszczędny pod kątem zużycia paliwa, a dodatkowo minimalizuje efekt tzw. „turbodziury”.

Nowa Mazda CX-9 trafi początkowo na rynek amerykański, początkiem przyszłego roku. W chwili obecnej nie ma informacji dotyczących planowanej sprzedaży pojazdu na europejskim rynku motoryzacyjnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *