Mazda CX-9 trafi do Europy?

w Newsy

Nowa Mazda CX-9 została zaprezentowana przez japoński koncern motoryzacyjny pod koniec ubiegłego roku, z myślą o rynku Ameryki Północnej. Czy samochód ma szanse trafić w najbliższym czasie na Stary Kontynent?

W trakcie tegorocznego Salonu Samochodowego w Nowym Jorku, tradycyjnie czołowi producenci samochodów z całego świata zaprezentowali swoje najnowsze modele. W blasku premier, dziennikarze magazynu AutoExpress postanowili ‘dorwać’ europejskiego szefa motoryzacyjnego Mazdy – Jeffa Guytona i zamiast zapytać o najnowsze modele japońskiego koncernu, postanowili dowiedzieć się, czy model CX-9 trafi do sprzedaży w Europie. Jaką otrzymali odpowiedź? „Jest taka możliwość” – przyznał Guyton.

Wiadomo, że to jedynie jedno zdanie, które niewiele znaczy w kontekście europejskiego debiutu modelu CX-9. Nie mniej, słowa te zostały wypowiedziane przez osobę, która ma w chwili obecnej największy wpływ na to, jakie modele Mazdy trafiają do sprzedaży w Europie. Smaczku całej sytuacji dodaje fakt, że takie modele Mazdy jak CX-3 oraz CX-5 sprzedawały i nadal sprzedają się na Starym Kontynencie jak ciepłe bułeczki – czemu więc nie popłynąć na fali wznoszącej Mazdy i nie wprowadzić u nas do sprzedaży modelu CX-9?

Jak tylko dowiemy się nowych informacji na temat planowanej, europejskiej premiery modelu CX-9 – poinformujemy Was o tym.

Komentarze w Mazda CX-9 trafi do Europy?

  1. Mam wrażenie, że Europejski rynek jest już przesycony możliwościami jeśli chodzi o segment SUV’ów. Tym niemniej CX-9 bardzo mi się podoba (TEN GRILL!) i nie narzekałbym gdyby była szerzej dostępna na naszym rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *