Mazda Demio: mały samochód miejski czy nowoczesny hatchback?

w Newsy

Na targach motoryzacyjnych w Genewie zaprezentowano nową generację modelu Mazdy 2. Swoim wyglądem przypomina do złudzenia swoją studyjną wersję „Hazumi”. Samochód wywarł bardzo dobre pierwsze wrażenie, dynamiczne kształty idealnie dopasowane do miejskiego auta segmentu B. Po pojawieniu się na rynku nowa Mazda będzie nosić nazwę Demio.

Nowa Mazda 2 to połączenie najnowszych trendów jeżeli chodzi o design, technologie i bezpieczeństwo. Jest ona zaprojektowana zgodnie z ideologią KODO, Japończycy wykorzystali także opracowaną przez nich technologię SkyActiv, zastosowali również układ bezpieczeństwa Mazda Proactive Safety. Uwagę przyciąga charakterystyczny grill i światła LED. Nie znane są dokładne rozmiary, aczkolwiek wiadomo jest, że samochód będzie dłuższy niż jego poprzednia wersja.

Oferta silnikowa to diesel o pojemności 1.5 litra i mocy 105 koni mechanicznych w technologii SkyActiv-D, benzynowy odpowiednik ma taką samą pojemność lecz nie podano jeszcze dokładnej mocy jaką będzie generować jednostka napędowa. Wiadomo natomiast, że diesel będzie emitował mniej dwutlenku węgla niż 90 g/km i jest zgodny z normą Euro 6. W nowej Mazdzie 2 pojawią się takie rozwiązania jak i-ELOOP (odzyskiwanie energii z hamowania) czy też system i-Stop.

Wewnątrz uwagę przykuwa trójramienna kierownica wielofunkcyjna. Większość dostępnych funkcji będziemy mogli aktywować za pośrednictwem kontrolera zlokalizowanego pomiędzy fotelami lub też przy pomocy wyświetlacza umiejscowionego w kokpicie. Wszystko wykonane jest z wysokiej klasy materiałów wykończeniowych. Samochód może konkurować z takimi modelami jak DS3 Citroena, czy też Audi A1.

2 komentarzy

  1. Wygląd ma naprawdę imponujący, znaczy zaimponował bardziej mojej żonie, a nie mnie… aczkolwiek myślę, że każdego by zadowolił ten samochód, osiągi ma niezłe. Wydaje się być także dobrze zaprojektowany pod względem technologii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *