Mazda MX-30 – pierwszy elektryczny model marki

w Newsy

Mazda dołączyła do producentów samochodów elektrycznych prezentując swój najnowszy model Mazdę MX-30. Wyróżnia się ona doskonałym prowadzeniem oraz ciekawą sylwetką.

Samochód prezentuje się bardzo atrakcyjnie, a uwagę zwracają fikuśne drzwi, otwierane pod wiatr. Wnętrze auta, wykonane z materiałów wysokiej jakości, charakteryzuje się raczej minimalistycznym stylem. W oczy rzuca się jednak nowoczesna konsola centralna z dużym dotykowym ekranem.

Producenci podkreślają, że samochód został zaprojektowany i wykonany w sposób przyjazny dla środowiska. Zasięg Mazdy wynosi ok. 200 km, a jej ładowanie ma trwać 40 minut. Producenci zakładają, że samochód będzie wykorzystywany przede wszystkim na dojazd do pracy, którego dystans nie przekracza zwykle 50 km.

Cena Mazdy MX-30 w bogato wyposażonej wersji First Edition będzie wynosić 149 990 zł. Pierwsze jej egzemplarze pojawią się w Polsce w drogiej połowie 2020 roku, ale już teraz można zamówić samochód, wpłacając przy tym zaliczkę w wysokości 1000 euro.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *