Mazda MX-5 zadebiutuje na jesieni

w Newsy

Japoński koncern rozpoczął seryjną produkcję Mazdy MX-5. Samochód ma trafić do europejskich salonów już jesienią bieżącego roku.

Mazda MX-5 to już czwarta generacja jednego z najbardziej rozpoznawalnych pojazdów japońskiego przedsiębiorstwa. Auto w pierwszej kolejności trafi na rynek japoński, przez co kierowcy na Starym Kontynencie będą musieli poczekać do premiery samochodu aż do jesieni bieżącego roku. Czego możemy spodziewać się po najnowszym produkcie Mazdy?
Mazda MX-5, czyli charakterystyczny roadster w japońskim wydaniu będzie tradycyjnie odznaczał się składanym dachem. Co ciekawe, samochód będzie nieznacznie mniejszy (105 mm krótsze, 20 mm niższe) od poprzedniej generacji. Przełożyło się to także na wagę auta, która będzie o 100 kg mniejsza w zestawieniu z poprzednikiem. Te „odchudzone” gabaryty to sprawa technologii SKYACTIV, która towarzyszy wszelkim, nowym modelom Mazdy.

Nowa Mazda MX-5 na rynek europejski trafi z nieco odmienioną gamą silnikową. Podstawową, benzynową jednostkę napędową będzie stanowił wolnossący motor 1,5 SkyActiv-G, który będzie w stanie generować 131 KM mocy. Napęd przenoszony będzie za pośrednictwem 6-przekładniowej, manualnej skrzyni biegów na tylną oś pojazdu, jednak kierowcy w opcji będą mogli wybrać także automatyczną przekładnię.

Komentarze w Mazda MX-5 zadebiutuje na jesieni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *