Mazda nawiązuje współpracę z Toyotą

w Newsy

Oba japońskie koncerny motoryzacyjne przeważnie ze sobą rywalizują, jednak w kwestii jednostek napędowych postanowiły znaleźć wspólny język i nawiązać współpracę. Na czym będzie ona polegać?

Inżynierowie Toyoty oraz Mazdy mają się pomiędzy sobą wymieniać wiedzą z zakresu technologii oraz bezpieczeństwa. Co prawda, współpraca nie została jeszcze zawarta oficjalnie, przez co obie firmy nie ustaliły jeszcze dokładnego jej zakresu, ale w najbliższym czasie ma dojść do spotkania, gdzie wszystko zostanie dopięte na ostatni guzik. Już w chwili obecnej wiadomo, że przedstawiciele Toyoty podzielą się ze swoimi dotychczasowymi rywalami wiedzą i rozwiązaniami z zakresu technologii wodorowych i hybrydowych, natomiast po stronie Mazdy padła propozycja zaoferowania nowoczesnych i oszczędnych silników wykonanych w technologii SKYACTIV.

Współpraca była możliwa wyłącznie poprzez fakt, że w praktyce konkurencja na linii Mazda – Toyota nie istnieje. Toyota jest o wiele większym producentem w zestawieniu z Mazdą, a oprócz tego obie firmy celują w inny profil kierowców. Oprócz tego, warty odnotowania jest fakt, że obie firmy już w przeszłości współpracowały ze sobą – Toyota udostępniała Maździe rozwiązania z technologii hybrydowej, natomiast Mazda odwdzięczyła się udostępniając własną fabrykę w Meksyku do produkcji samochodów największego koncernu motoryzacyjnego świata.

Komentarze w Mazda nawiązuje współpracę z Toyotą

  1. Moim zdaniem to będzie dobry interes, zarówno dla obu firm jak i przyszłych produkcji, a co za tym idzie dla klientów. O ile tylko dojdzie do tej współpracy, na pewno będzie miała pozytywne efekty. Toyocie przyda się jak najbardziej technologia Skyactive…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *