Mazda RX-9 zadebiutuje przed 2020 rokiem?

w Newsy

Decyzja o wycofaniu z produkcji seryjnej Mazdy RX-8 z silnikiem Wankla sprawiła, że miłośnicy tej marki zaprzestali wierzyć w następcę tego kultowego samochodu. Może się okazać jednak, że byli oni w błędzie…

Dlaczego Mazda RX-8 została wycofana z produkcji seryjnej? Pomimo sporego pożądania pośród kierowców oraz licznych, pozytywnych recenzji wśród dziennikarzy motoryzacyjnych rzeczywistość, a konkretnie wymagania dotyczące norm spalin silników współcześnie produkowanych samochodów „zabiły” Mazdę RX-8. Główną przyczyną takiego stanu rzeczy były silniki Wankla, które mimo faktu, iż słynęły ze swojej niezawodności, nie charakteryzowały się jednak najniższymi wynikami spalania.

Jest to jeden z głównych powodów, dla których fani serii RX przyjęli do wiadomości, iż to koniec ich ukochanych samochodów. Jak się później okazało – do czasu. Podczas Targów Motoryzacyjnych w Tokio, Mazda zaprezentowała tajemniczy koncept o oznaczeniu RX-Vision, który prawdopodobnie będzie zwiastował kontynuację legendarnej serii RX. W dobie licznych nowoczesnych technologii nie zdziwi nas już nic – w tym także dostosowanie niezawodnych silników Wankla do rygorystycznych norm spalania, a co za tym idzie – nadejścia następcy Mazdy RX-8 o prawdopodobnym oznaczeniu RX-9. Według nieoficjalnych informacji do zasilania Mazdy RX-9 będzie wykorzystywany silnik o pojemności 1,6 litra i nazwie SKYAKTIV, który będzie w stanie wygenerować nawet do 400 KM, a przy okazji nie będzie szkodliwy dla środowiska w przekraczającym normy spalania dopuszczone przez EU stopniu.

Mazda RX-9 trafi na rynek najprawdopodobniej jeszcze przed 2020 rokiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *