Mazda RX otrzyma silnik Wankla

w Newsy

Podczas nadchodzących Targów Motoryzacyjnych w Genewie zadebiutuje w końcu nowa Mazda RX – przez wielu, najbardziej wyczekiwany samochód zbliżającego się salonu.

Mazdę RX będziemy mogli podziwiać w pełnej okazałości już na początku marca w trakcie Salonu Samochodowego w Genewie. Na kilkanaście dni przed premierem pojazdu, Japończycy zdradzają coraz większą ilość szczegółów na temat planowanego modelu.

Wiemy już, że samochód otrzyma silnik Wankla. Charakterystyczny dla tych jednostek napędowych problem z uzyskaniem wysokiego momentu obrotowego w zakresie niskich obrotów sprawia, że nowa Mazda RX prawdopodobnie otrzyma turbosprężarkę, która pomoże w dynamicznym przyspieszaniu auta. Im bliżej premiery, tym głośniej mówi się także o możliwym hybrydowym układzie napędowym – oznaczałoby to, że oprócz mocnego silnika benzynowego, auto wspierane byłoby mniejszymi, elektrycznymi jednostkami napędowymi. W takim połączeniu, samochód byłby w stanie generować nawet do 450 KM mocy, a napęd przenoszony byłby na tylną oś.

Wszelkich szczegółów na temat nowej Mazdy RX dowiemy się podczas tegorocznego Salonu Samochodowego w Genewie, który rozpocznie się na początku marca.

Komentarze w Mazda RX otrzyma silnik Wankla

  1. Powiem szczerze, że jak zobaczyłem pierwsze zdjęcia tego modelu byłem zaskoczony. Wygląda świetnie, z przodu może trochę jak pobita pszczoła (jakkolwiek to brzmi, ma to swój urok), ale generalnie prezentuje się przepięknie. I w dodatku możliwe, że będzie hybrydą? Brak mi słów. Gdzie mogę zapisać się na darmową jazdę próbną? haha

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *