Mazda szykuje następcę dla modelu RX-8

w Newsy

Do Internetu dostały się nowe informacje, z których wynika, że japoński koncern Mazda planuje stworzenie następcy dla modelu RX-8. Z pierwszych źródeł wynika, że auto otrzymało już roboczą nazwę – Mazda RX-7.

Nazewnictwo nowej Mazdy może wydawać się o tyle dziwne, gdyż najczęściej kolejne generacje lub następcy wysłużonych już modeli zastępowane są wyższymi wartościami. Inaczej jest w przypadku japońskiego koncernu, który w najbliższych latach ma zamiar zastąpić Mazdę RX-8 nowszym, atrakcyjniejszym dla klientów samochodem o roboczej nazwie RX-7.

Czego będziemy mogli spodziewać się po Mazdzie RX-7? Auto według nieoficjalnych informacji ma bazować na modelu RX-7, przez co możemy domyślać się, że będzie pojazdem dwumiejscowym. Pod maskę samochodu ma trafić silnik Wankla, charakterystyczny dla produkcji tej firmy. Współpraca z turbosprężarką ma sprawić, że auto będzie w stanie generować nawet 450 KM mocy.

Nowa Mazda zostanie stworzona zgodnie z technologią SKYAKTIV. Oznacza to, że samochód będzie jeszcze bezpieczniejszy od swojego poprzednika, a oprócz tego będzie wykorzystywać szereg pakietów ułatwiających kierowcy codzienną eksploatację auta. Premiera tego modelu nastąpi najprawdopodobniej w 2020 roku.

2 komentarzy

  1. kurcze troche dziwne, że zamiast iść z liczbami w górę idą w dół… ciekawe czy dojdą do jedynki 😀 Z opisu wydaje się być bardzo fajna, szkoda tylko że trzeba tyle na nią jeszcze czekać, ale i tak zazdroszczę tym, którzy w przyszłości będą mogli nią jeździć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *