Mazda ustanawia 20 nowych rekordów świata

w Newsy

Na torze wyścigowym ATP Papenburg (Niemcy) Mazda zorganizowała 24-godzinny maraton podczas którego ustanowionych zostało 20 nowych rekordów świata. W sumie w próbie wzięło udział 23 kierowców z siedmiu różnych krajów europejskich (w tym również z Polski).

W maju japoński koncern ogłosił nabór na kierowców, którzy są zainteresowani podjęciem próby bicia rekordu świata. Spośród wszystkich chętnych udało się zebrać 23 osobową ekipę. W jej skład wchodzili kierowcy wyścigowi, dziennikarze oraz miłośnicy motoryzacji. Powstały trzy dosyć mocno zróżnicowane zespoły, zarówno kobiety jak i mężczyźni wykazali się ogromnymi umiejętnościami pracy w zespole.

Zawodnicy mieli do dyspozycji trzy 175 konne Mazdy 6 SKYACTIV-D. Zwycięski samochód w odnotował imponujący wynik jeżeli chodzi o średnią prędkość samochodów seryjnych z silnikiem Diesla o pojemności 2.0 – 2.5 l. Mazda poruszała się ze średnią prędkością wynoszącą 221,072 km/h pobijając dotychczasowy rekord o ponad 10 km/h. Poza tym ustanowionych zostało 19 innych rekordów świata, kontrolę nad tym sprawowała Międzynarodowa Federacja Samochodowa (FIA). W ciągu doby wszystkie trzy samochody łącznie 343 razy pokonały pętle toru mierzącego 12,3 km co daje ostateczny wynik 5430 przejechanych kilometrów.

Za kierownicą zasiadali zarówno mężczyźni jak i kobiety, każdy miał do dyspozycji 90 minut jazdy po torze. W pełnym skupieniu pokonywali oni okrążenie za okrążeniem a o poziomie ich umiejętności może świadczyć fakt, że rozbieżność średniej prędkości wszystkich trzech pojazdów wyniosła zaledwie 0,89km/h. Poza samochodami wyposażonymi w innowacyjne rozwiązania technologiczne i świetnym zespołem kierowców swój ogromny udział w ustanawianiu rekordu świata miała również ekipa serwisowa. Pracownicy z serwisów Mazdy odpowiedzialni byli między innymi za kontrolę stanu technicznego pojazdów i tankowanie, pomagali również podczas zmieniania się kierowców. Dzięki ich profesjonalnemu podejściu do swoich obowiązków możliwe było osiągnięcie satysfakcjonującego wyniku jakim bez wątpienia jest ustanowienie 20 nowych rekordów świata.

pap1 pap3 MAZDA - World Record at ATP Papenburg (2014)

2 komentarzy

  1. 20 rekordów? To naprawdę imponująca liczba. Bardzo fajnie to zorganizowali, dobrze, że zaangażowali potencjalnych klientów. Na pewno wiele osób o tym usłyszało, a to tym bardziej wyjdzie im na dobre.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *