Nowa Mazda MX-5 już w 2015 roku!

w

W 2015 roku na rynku samochodowym pojawi się najnowsza, czwarta odsłona kultowej Mazdy MX-5. Samochód został zaprezentowany światu we wrześniu w Hiszpanii, Stanach Zjednoczonych oraz Japonii.

Podobnie jak w przypadku innych modeli japońskiego producenta nowy roadster został zaprojektowany w technologii SkyActive – G, a dzięki ideologii KODO („Dusza ruchu”) samochód sprawia wrażenie jakoby cały czas był w ruchu. Niski przód w połączeniu z charakterystycznym grillem i małymi reflektorami nadaje nowej MX-5 sportowy, drapieżny charakter a kabina umieszczona w tylnej sekcji samochodu podkreśla, że jest to typowy roadster. W porównaniu do poprzednich wersji nowa Mazda jest niższa o 20 mm, krótsza o 105 mm i szersza o 10 mm. MX-5 czwartej generacji będzie napędzana przez silnik o pojemności 1.6 litra i mocy 130 koni mechanicznych lub 2.0 l i 160 KM. Napęd na tylną oś ma być przekazywany przez 6-biegową, manualną skrzynię biegów.

Wnętrze jest bardzo podobne pod względem stylistycznym do tego znanego z poprzedniej wersji. Nowością jest ciekłokrystaliczny ekran z pokrętłem (MZD Connect), za pomocą którego możemy sterować różnymi gadżetami znajdującymi się w samochodzie, np. nawigacją. Na prezentacji przedstawiono wersję z miękkim dachem jednak możemy przypuszczać, że pojawi się również wersja z dachem typu hard-top.

Jak podał japoński producent nowa Mazda będzie lżejsza o 100kg a rozkład masy będzie zachowany w proporcjach 50:50. Głównie za sprawą nowego układu napędowego i silnika cofniętego maksymalnie w stronę kabiny.

Czwarta generacja Mazdy MX-5 zapowiada się bardzo interesująco. Obecnie dysponujemy niewielką ilością szczegółowych informacji na temat samochodu, jednak na podstawie tego co wiemy można śmiało stwierdzić, że może to być rewolucyjny pojazd łączący świetne osiągi oraz ekonomiczną jazdę, która daje kierowcy maksymalną radość i satysfakcję.

Nowa Mazda Mx-5 już w 2015 roku Nowa Mazda Mx-5 już w 2015 roku Nowa Mazda Mx-5 już w 2015 roku Nowa Mazda Mx-5 już w 2015 roku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *