Nowa Mazda CX-3 zadebiutuje w Genewie

w Newsy

Podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie, odbędzie się premiera nowej, odświeżonej Mazdy CX-3. Czego można się spodziewać po tym modelu?

Mazda CX-3 to aktualnie jeden z najpopularniejszych samochodów japońskiego koncernu. Samochód od chwili debiutu rynkowego, który miał miejsce w 2015 roku cieszy się sporą popularnością wśród kierowców, a po przeszło 2 latach od chwili premiery, inżynierowie japońskiego koncernu stwierdzili, iż jest to najwyższa pora, aby nieco odmłodzić auto. O popularności samochodu najlepiej świadczą liczby – okazuje się, że w 2016 roku model CX-3 stanowił niespełna ¼ wszystkich, nowych pojazdów sprzedanych przez Mazdę!

Odświeżona Mazda CX-3 będzie charakteryzowała się licznymi nowościami, nie tylko w zakresie wyglądu zewnętrznego, ale także jeżeli chodzi o wyposażenie. W aucie będzie można znaleźć rozszerzony pakiet technologii bezpieczeństwa oraz nowoczesny system GVC, znany już m.in. z Mazdy 6. System ten ma na celu poprawę stabilizacji pojazdu w zakrętach poprzez zmianę dociążenia kół w zależności od ułożenia pojazdu lub jego aktualnego momentu obrotowego.
W zakresie rozwiązań technologicznych, nowa Mazda CX-3 otrzymała także przekonstruowane zawieszenie (amortyzatory + tuleja belki skrętnej). Wewnątrz zamontowano całkiem nową kierownicę, zaś umieszczone w panelu zegarów ekrany LCD mają zagwarantować lepszy kontrast wraz z szerszym kątem widzenia.

W Polsce ceny nowej Mazdy CX-3 rozpoczynają się od kwot wynoszących co najmniej 68 400 PLN.

6 komentarzy

  1. Model Mazdy CX-3 bardzo mnie ciekawi, czekam z niecierpliwością kiedy będzie można kupić 🙂 Pozdrawiam

  2. Nowa, odświeżona Mazda CX-3 prezentuje się bardzo okazale. Cena tego auta może przyprawić o zawrót głowy 🙂

  3. Z perspektywy czasu uważam, że nowa odświeżona Mazda CX-3 dobrze się zaprezentowała. Z mojego punktu widzenia wejście nowej wersji crossovera nieco „przemeblowało” na rynku :). Przyda się jednak coś nowego.
    W oczy od razu rzucił mi się zmieniony wygląd dlatego plus za design, podoba mi się taka stylistyka – mocna i charakterystyczna. Wnętrze samochodu zrobiło na mnie chyba największe wrażenie, jest przestronne, wygodne i zaprojektowane z niesamowitym wyczuciem estetyki. A sama jazda to czysta przyjemność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *