Nowa Mazda CX-30 – SUV łamiący konwenanse

w Artykuły

Nowa Mazda CX – 30 jest zaprojektowana zgodnie z wytycznymi japońskiej estetyki. Twórcy nie chcą kłuć kierowców w oczy nowinkami technologicznymi, których oczywiście w aucie nie brakuje. Japońscy producenci stawiają raczej na klasykę, chcą powrócić tym autem do korzeni.

Samochody Mazda

Jeśli chodzi o estetykę i klimat, jaki tworzy nowa Mazda CX – 30 z zewnątrz – jest wykonana niezwykle precyzyjnie i z wielką pasją i to właśnie dzięki temu z każdej strony wygląda oryginalnie i zapiera dech w piersiach. W zamyśle Japończyków było to, żeby karoseria Mazdy CX – 30 miała linie wyglądające na wyrzeźbione przez wiatr. Nadkola nadają temu samochodowi masywnego wyglądu i charakteru. Mazda ma kokpit skierowany ku kierowcy, by podkreślić jego kluczową rolę. We wnętrzu mamy dwa warianty koloru: Dark Brown i Dark Blue. Jest również możliwość dobrania tapicerki białej albo czarnej.

Opcjonalnie można zakupić napęd na oś zarówno przednią, jak i tylną.

Wnętrze Mazdy CX – 30 jest dosyć minimalistyczne. Precyzja, z jaką wykonano środek samochodu, jego wykończenie oraz materiały, z jakich wykonane jest wnętrze (skóra, przeszycia cienką nitką) od razu rzuca się w oczy jako pierwsze. Nowa Mazda CX – 30 monitoruje nawet poziom zmęczenia kierowcy i widzi jego oczy nawet zza okularów przeciwsłonecznych.

Właściciele tego Crossoveru nie zapuszczają się nim w teren, ponieważ to wielce eleganckie auto służy do jazdy po mieście i jedyne wyboje jakie ma pokonywać to te na ulicy, ewentualnie można nim z łatwością wjechać na wyższy krawężnik, bo Mazda CX – 30 ma aż 17,5 centymetra prześwitu.

Jeśli chodzi o przestronność tego SUV-a, nie ma on tyle miejsca co inne SUV-y, natomiast bagażnik jest bardzo pakowny, ponieważ ma on aż 430 litrów pojemności.

Mazda CX – 30 dzięki swojemu świetnie wykonanemu zawieszeniu precyzyjnie wybiera wszystkie nierówności. Nie jest to samochód do wściekania się na drodze, ale jest wystarczająco dynamiczny, więc do długich tras i wyjazdów z rodziną sprawdzi się znakomicie. Jest to raczej typowy samochód dla businessmanów, którzy cenią sobie wygodę i luksus, a nie dla młodych, świeżych kierowców.

Idealnie skonstruowany silnik Skyactiv zapewnia wydajność paliwową i niski poziom emisji substancji szkodliwych.

Za ile można kupić Mazdę CX – 30 i czy jest dostępna?

Oczywiście, Mazdę CX – 30 można zamówić w każdym salonie, a koszt takiego samochodu oscyluje w zależności od wybranej opcji wyposażenia od 100 tysięcy złotych (podstawowa wersja z silnikiem Skyactiv-G z manualną skrzynią biegów) do 160 tysięcy złotych.

Czy wart jest swojej ceny?

Za taką jakość wykonania, precyzję, komfort i łatwość jazdy – oczywiście, że tak!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *