Nowy crossover od Mazdy nadchodzi

w Newsy

Podczas nadchodzącego wielkimi krokami wrześniowego Salonu Samochodowego we Frankfurcie, japoński koncern motoryzacyjny zaprezentuje tajemniczy koncept o nazwie Koeru. Czym będzie charakteryzować się ten crossover?

Popularność samochodów o podwyższonym nadwoziu, wraz z upływem kolejnych lat cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród kierowców. Koncerny motoryzacyjne chcą popłynąć na fali zainteresowania konsumentów, przez co wychodzą naprzeciw ich oczekiwaniom. Również japońska Mazda nie chce odstawać od trendów, zapowiadając nowy pojazd w nadwoziu typu crossover.

Mazda Koeru, bo o tym samochodzie mowa została już zapowiedziana przez Japończyków. Debiut pojazdu zaplanowany jest na wrześniowe Targi Motoryzacyjne we Frankfurcie. Co prawda, do tej pory mogliśmy zobaczyć zaledwie jeden, oficjalny szkic pojazdu, ale to wystarczająca przesłanka do tego, aby wiedzieć, że Mazda traktuje to auto jak najbardziej poważnie.

W wersji produkcyjnej, Mazda Koeru otrzymałaby najprawdopodobniej oznaczenie CX-4. Sporą ciekawostkę stanowi fakt, iż „Koeru” z języka japońskiego oznacza „przekraczanie”, co wg zagranicznych dzienników motoryzacyjnych może oznaczać, iż Mazda ma zamiar zaprezentować całkiem nową technologię, jeszcze lepszą od znanego już w świecie motoryzacyjnym KODO.

4 komentarzy

  1. No jestem bardzo ciekaw tego modelu. Z tego co słyszałem ma zaskoczyć wszystkich i to w pozytywnym znaczeniu.

  2. Bardzo jestem ciekaw tego crossovera Mazdy i liczę, że premiera naprawdę będzie owocna, bo propozycje Mazdy z ostatnich lat są naprawdę udane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *