Spore zainteresowanie Mazdą MX-5 RF

w Newsy

Limitowana edycji Mazdy MX-5 RF została wyprzedana w mgnieniu oka. Wiele wskazuje na to, że auto, które do sprzedaży oficjalnie trafi początkiem przyszłego roku będzie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem.

Początkiem października bieżącego roku rozpoczęło się zbieranie zapisów u dealerów na limitowaną edycję Mazdy MX-5 RF Launch Edition. Listy zapełniły się natychmiastowo, co powinno doskonale rokować na oficjalną premierę produkcyjnej odmiany samochodu, mającej trafić do sprzedaży początkiem przyszłego roku. Czym odróżnia się wersja Launch Edition od standardowej odmiany pojazdu? Edycja limitowana charakteryzuje się przede wszystkim mocniejszą jednostką napędową (2,0 litra i 160 KM), a także czarnym dachem i kolorem nadwozia, autorsko nazwanym przez Mazdę jako Machine Grey. Wersja limitowana była także droższa od tej seryjnej, a jej cena uzależniona była od rodzaju skrzyni biegów. Mazda MX-5 RF Launch Edition ze skrzynią manualną to koszt ok. 124 tys. złotych, zaś do odmiany ze skrzynią automatyczną trzeba było dopłacić ok. 6k złotych.

Mazda MX-5 w odmianie RF (Rectractable Fastback) zadebiutowała początkiem minionego roku, podczas Targów Motoryzacyjnych w Nowym Jorku. Wersja ta różni się od standardowej odmiany MX-5 głównie sztywnym, składanym dachem, który można składać i rozkładać nawet podczas jazdy, o ile prędkość pojazdu nie przekracza 10 km/h. Samochód będzie dostępny w sprzedaży wraz z tymi samymi jednostkami napędowymi co podstawowa wersja MX-5 od początku przyszłego roku.

2 komentarzy

  1. Mazda ma wzloty i upadki, jak większość producentów, ale to auto w ogóle mi się nie podoba! Nie rozumiem dlaczego akurat ten model jest tak rozchwytywany.

  2. A mi się podoba, i to bardzo;) Rozchwytywany jest m.in. za niezawodność – mx5 została ogłoszona najmniej awaryjnym autem lat 90, więc nic dziwnego że na niej bazują. Ciekawy tylko jestem ile zostało na chwilę obecną z jej 'legendarnej’ wytrzymałości:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *