akumulatorsklep.pl

Środki bezpieczeństwa podczas wymiany akumulatora

w Artykuły

Baterie obecne w samochodach marki Mazda nie różnią się niczym od akumulatorów montowanych w innych pojazdach. Ich zadaniem jest dostarczanie energii, niezbędnej głównie do zapłonu silnika. Wyładowanie akumulatora, lub co gorsza jego uszkodzenie, sprawia, że ruszenie z miejsca nie jest możliwe. Możemy uniknąć tego typu problemów, wymieniając akumulator przy pierwszych objawach niesprawności tego elementu.

Zasadniczo wymiana akumulatora jest dosyć prostym zadaniem, które przeważnie nie wymaga interwencji fachowca. Niemniej jednak, aby nie uszkodzić nowego akumulatora, innych podzespołów ani swojego ciała, należy zachować szczególną ostrożność. Na czym ona polega? Poniżej wskazujemy, jakie podstawowe środki ostrożności trzeba zachować podczas wymiany akumulatora w dowolnej Mazdzie oraz jak przygotować pojazd do wykonania wymiany baterii.

Kiedy auto jest gotowe do wymiany akumulatora?

Pracując pod maską zawsze trzeba pamiętać o potencjalnych niebezpieczeństwach. Niezależnie od tego, co konkretnie robimy, istnieje ryzyko, że auto się na nas stoczy. Trzeba zatem temu zapobiec, przede wszystkim ustawiając pojazd na całkowicie równym, niepochylonym terenie. Ponadto, konieczne jest również wykorzystanie hamulca ręcznego. Jeżeli unieruchomiony pojazd znajduje się już w odpowiednim miejscu, należy zgasić silnik i odczekać, aż nieco ostygnie. W przeciwnym wypadku istnieje ryzyko poparzenia. Trzeba również wyłączyć wszystkie, nawet te najmniejsze i pobierające najmniej energii urządzenia elektryczne, które znajdują się na wyposażeniu samochodu. Jeśli tego nie zrobimy, prawdopodobnie podczas wymiany baterii dojdzie do zwarcia, które może uszkodzić nie tylko dane urządzenie, ale również inne układy elektryczne.

akumulatorsklep.pl

Jak postępować podczas wymiany?

W momencie, gdy samochód nie stwarza już zagrożenia dzięki odpowiedniemu przygotowaniu, można przejść do wymiany baterii. Robiąc to, na rękach należy mieć założone gumowe rękawice. Rzecz w tym, że pomimo odłączenia urządzeń pobierających prąd, może dojść do niewielkiego zwarcia. Co więcej, rękawice stanowią zabezpieczenie przed zabrudzeniem rąk smarem. Ponadto, nie można zapominać o unikaniu wszelkich źródeł ognia, nawet takich pozornie niewinnych, jak odpalony papieros.

Skąd wziąć nowy akumulator?

Jeszcze przed tym, nim przygotujemy samochód do wymiany akumulatora, powinniśmy zakupić nową baterię. Można o zrobić to w sklepie http://akumulatorsklep.pl, oferującym jakościowe baterie w niskich cenach. Warto pamiętać, że baterie to materiały szkodliwe z punktu widzenia ekologii, dlatego wymagają szczególnej utylizacji. Tym samym zużyte czy uszkodzone akumulatory powinniśmy oddawać do skupów lub sklepów, w których zakupujemy nowe baterie.

Komentarze w Środki bezpieczeństwa podczas wymiany akumulatora

  1. Bardzo ciekawy wpis! Często zapominamy o błahostkach takich jak zaciągnięcie hamulca ręcznego podczas pracy przy samochodzie, a jest to głupi błąd, przez który możemy narobić sporo szkód. Sama wymiana akumulatora nie powinna nikomu sprawić problemów – uważać należy jednak na stopy, by sobie go po prostu na nie zrzucić! Zainteresowanych tematyką samochodów marki Suzuki, zapraszam na bloga https://suzuki-blog.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *