Wyprodukowano ponad milion modeli CX-5

w Newsy

Nowa Mazda CX-5 cieszy się sporą popularnością wśród kierowców. W przeciągu roku, japoński koncern motoryzacyjny wyprodukował przeszło milion egzemplarzy tego modelu.

Wynik miliona wyprodukowanych egzemplarzy w tak krótkim czasie to doskonały wynik. Najlepiej świadczy o tym fakt, że lepszym wynikiem może pochwalić się tylko niezwykle popularny model Mazdy jakim była seria 3.

Mazda CX-5 to pierwszy kompaktowy SUV japońskiego producenta, który w ofercie pojawił się na początku 2012 roku. Co ciekawe, było to też pierwsze auto wykonane w nowoczesnej technologii SKYAKTIV, która dominuje we wszystkich współcześnie produkowanych pojazdach Mazdy. Można więc śmiało stwierdzić, że to właśnie model CX-5 był przełomowym samochodem dla japońskiego koncernu, który dzięki temu odważnemu krokowi otrzymał niejako drugie życie, wyraźnie zwiększając swoją sprzedaż, a co za tym idzie również dochody.

Mazda CX-5 jest doceniana nie tylko przez kierowców z całego świata, ale także poprzez krytyków motoryzacyjnych. Samochód ten był wyróżniany ponad 60 razy, zdobywając liczne, prestiżowe tytuły. Wśród nich warto wyróżnić m.in. „Samochód roku 2012/13” w Japonii, a dodatkowo Mazda CX-5 była najlepiej sprzedającym się samochodem w tym kraju w roku 2012 oraz 2013.

3 komentarzy

  1. To naprawdę spory nakład, ale wcale mnie to nie dziwi, ten samochód jest naprawdę świetny! Dobrze, że Mazda dostaje tyle wyróżnień. Niech się rozwijają i tworzą nowe samochody, bo dobrych aut nigdy za wiele.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *